Жена пронашла чудно мало створење испред своје гараже: Плаче као беба, али не припада људској врсти (ВИДЕО)

Почетком фебруара, Сузан Кекемојер из Јужне Африке изашла је из своје куће и упутила се према гаражи, испред које је угледала сићушно биће смеђе боје. Ускоро је схватила шта се налази у њеном дворишту

галаг
Фото: Printskrin: Facebook/Susan Koekemoer

Почетком фебруара, Сузан Кекемојер из Јужне Африке изашла је из своје куће и упутила се према гаражи, испред које је угледала сићушно створење смеђе боје.

Сузан се приближила непознатом бићу које је пажљивије погледала: на земљи је лежало младунче галага, малог јужноафричког примата чије оглашавање неодољиво подсећа на плач људског новорођенчета. Мајмунчић кога је Кекемојер пронашла био је толико мали да јој је стао на длан.

Иако нијје било јасно како се галаго, познатији као „беба из жбуња“, нашао на стази у дворишту, Сузан је знала да његова забринута мајка сигурно није далеко, преноси Тхедодо.

Након што је младунче унела у кућу како би проверила има ли повреде које захтевају помоћ, Кекемојер је снимила оглашавање бебице и изнела је напоље, где је пустила снимак њеног плача са телефона.

Бебина мајка ускоро се појавила изнад Сузанине главе, а потом је скочила, узела своје дете и хитро се попела на сигурно место.

Све је потрајало око три сата и завршило се срећно.

„Какав невероватан начин да се заврши дан“, написала је Сузан о догађају који је уз снимак објавила на свом фејсбук профилу.

Галаго (мајмуни из жбуња) су мајушни примати великих округлих очију који већину живота проводе на дрвећу. Познато је најмање 20 врста галага, мада неки стручњаци верују да има много оних које треба да буду откривене. Галаго има још једно име – нагапи, што на афричком језику значи „ноћни мајмун“: има огромне очи захваљујући којима добро види при слабом осветљењу, а захваљујући великим ушима које се ротирају независно једно од другог, попут радара, у мраку лакше лоцира плен. Ове животиње су одлични скакачи: користе снажне ноге и изузетно дуге репове да би се одбацивале на велике удаљености, и на тај начин се брзо крећу кроз крошње дрвећа и грабе инсекте у ваздуху.

The Dodo