На друштвеним мрежама поново је актуелизован снимак из 2006. године
Многи људи се плаше мрака, висине, паукова, или паниче при помисли да су заглављени у скученом простору. А, има и оних који пате од таласофобије.
То је страх од океана или било којег великог тела воде, затим од морске пучине и удаљености од копна. Може да укључи и страх од непознатог, који је у основи.
Дакле, ако се плашите да пливате у дубокој води, контакта с подводним светом, или вам је језива помисао на роњење, можда патите од таласофобије.
На друштвеним мрежама поново је актуелизован снимак, забележен 900 метара испод површине Атлантика, који указује да страх од мрачних дубина није потпуно ирационалан, преноси ЛедБајбл.
Момак по имену Ник, наводно запослен у нафтној индустрији, објавио је причу још 2006. године, приказујући радове надомак обале државе Мисисипи.
Заједно са својим тимом активирао је подводно возило на даљинско управљање, како би прегледали гасовод у власништву једне компаније.
Нису очекивали да ће на 900 метара угледати живи свет, посебно тако близу инсталација. Изненада, испред камере се појавио огромни кит уљешура (Pheuseter catdon).
Морска грдосија је наредних 40 секунди обилазила подводну платформу, а затим нестала у још већим дубинама, док су изненађени људи посматрали сцену.
Снимак је многим гледаоцима послужио као подсетник да су мрачне дубине опасно место.
“Ужасава ме чињеница да нешто овако велико може да вам се приближи у мраку”, написао је један корисник.
“Ово би ме престрашило. Помислио бих да је нека врста чудовишта”, надовезао се други.
Китови уљешуре могу достићи дужину до 18 метара и тежину до 50 тона. Присутни су у свим океанима, најчешћи у тропским и субтропским подручјима, али су виђени и у поларним.
Најчешће роне дубље од 300 метара, а један примерак је праћен сонаром до импресивних 2.500 метара.
Телеграф