Гост водитеља Николе Станоева на Јутјуб каналу Члан 50 био је историчар и политички аналитичар Драгомир Анђелковић, који је, у свом познатом маниру, говорећи брзо, из своје визуре објаснио најновије догађаје са геополитичке, али и домаће политичке сцене.
Авдејевка је за Русију веома важна. Пробијена је одбрамбена линија и направљен је суштински продор. Авдејевка је била јако утврђење. Небитно је да ли се ради о селу или не, него од каквог је то стратешког значаја. Русима је циљ да Украјинце одбаце на такву удаљеност, да они више не могу да гађају Доњецк. Друго је питање да ли су Руси у стању да тај пробој навелико експлоатишу. Они иду на што мање губитке, воде овај рат економично. Руска јавност није спремна на велике губитке. Кад су у једном моменту, на почетку рата, имали веће губитке, руска јавност се веома усталасала. Да не би рескирали политичке турбуленције, руски доносиоци одлука су потпуно редефинисали начин вођења рата. У рату искључиво учествују људи који су за то плаћени. То значи да Русија има стабилне снаге којима може успешно да води рат, али не и да предузима велике офанзиве. За велику офанзиву им треба 700-800 хиљада људи, а они могу да искористе 120 или 150 хиљада. На читавој линији фронта Русија и даље нема више од 500 хиљада људи. Украјинци и даље имају бројчану предност јер су извршили општу мобилизацију, али квалитет тих снага је далеко слабији од руских.
Руси су постигли значајан успех, али не треба из тога извући закључак да је ово сад неки снажан продор ка коначном поразу Украјине, јер није. Ово је рат исцрпљивања. Руси иду на то да се украјинска економска и биолошка снага троши и да ће у једном моменту наступити услови за договор.
Зашто је запад изабрао Зеленског за председника Украјине, зашто је смењен Залужни, који су следећи потези овог западног пиона, на какав договор је у овом тренутку спремна Русија у вези с поделама територија, а како би тај договор изгледао када би се рат продужио и на следећу годину?
Зашто је бесмислено то што лажна опозиција у Србији тражи понављање избора, уместо да тражи поништаваање избора који су покрадени, као никад раније?
Како су најновији раздори унутар покрета МИ Глас из народа оголели све оно што многима до тог тренутка није било јасно у вези с тим покретом?
Како гледа на посету Додика Лукашенку, а како на подршку руске државе Вучићу који издаје Косово и Метохију? Зашто не оправдава понашање Русије према Србији и српском народу, али и не сматра да сада треба отићи у другу крајност – у русофобију?
Шта ће се даље дешавати на политичкој сцени Србије, шта на београдском нивоу, шта на републичком, а шта би требало чинити да дође до ослобођења Србије и до коренитих промена?
Одговоре на сва ова и на многа друга питања која је водитељ поставио госту, наћи ћете у приложеном видеу:
Хронограф
Забрањено преузимање дела или читавог текста без навођења и линковања извора и аутора, а у складу са одредбама WMG услова коришћења и Законом о јавном информисању и медијима.