Глумац, редитељ и чувени „Трагач“ Милорад Милинковић преминуо је рано јутрос, у порти цркве у Јабуковцу.
Милинковић је преминуо од последица јаког срчаног удара у порти цркве у 60. години, преносе медији.
Како сведоче мештани, Милинковић је отишао на причешће у сеоску цркву и када је изашао из цркве срушио се у порти. Тело Милинковића потом је пребачено у капелу неготинске болнице.
Био је један од потписника подршке листи Александар Вучић — Србија не сме да стане пред парламентарне изборе у Србији 2023.
Био је ожењен српском глумицом Јеленом Ђукић с којом има ћерку Дивну.
Милинковић – редитељ, певач, кантаутор, ди-џеј и фудбалски коментатор и популарни трагач у квизу „Потера”.
Рођен је 1965. године у Београду, где је завршио Математичку гимназију, потом Академију уметности у Новом Саду, на којој је дипломирао, на одсеку режије, 1991. године.
Његов дипломски филм „Сатан Панонски” постигао је успех, и гостовао је на Бијеналу у Барселони као једини филм из бивше Југославије.
Милинковић је режирао још мноштво филмских и телевизијских остварења: „Рок дезертери”, „Рокументи”, „Казнени простор”, „Црни Груја 2”, „Дангубе”, „Мртав ладан”, „Потера за срећ(к)ом” и „Читуља за Ескобара”.
Режирао је први српски филм снимљен у 3Д технологији „Пети лептир”.
Написао је две књиге: „Фантом трамвај, или, Чудновати доживљаји мог пријатеља Симе и његова заоставштина у пет књига” и „Мртав ладан и без ноге, или, И после Тита Тито”.
Последње гостовање на РТС-у било је у Јутарњем програму, када је представио своје ново остварење, серију „Што се боре мисли моје”, о животу кнеза Михаила Обреновића.
Комеморација поводом смрти режисера Милорада Милинковића биће одржана у четвртак у 12 сати у сали број 6 МТС дворане.
Куда, друже мој, куда?
Многе колеге опраштају се од Милинковића путем друштвених мрежа.
Вест о његовој смрти затекла је и растужила многе, а многе колеге опраштају се од Милинковића путем друштвених мрежа.
– Куда, друже мој, куда? – написао је глумац Александар Срећковић Кубура.
– Збогом, Дебели… – написала му је Маријана Мићић.
– У миру буди, пријатељу – речи су које је Милош Тимотијевић упутио трагачу.
– Шокиран сам. Деловао ми је потпуно здраво. Гледао сам га стално у „Потери“. Није ми деловало да болује од икакве болести. Радили смо и филм „Потера за Срећком“. Дебели и ја смо као клинци били панкери. У истом тренутку смо имали бендове. Он се прво бавио музиком па је тек онда уписао режију, а ја сам уписао глуму. Стално смо се виђали на Академији. Мој бенд се звао „Радијска контрола“, а његов бенд се звао „Морбиди и мноћи“. То је био њу вејв бенд који је био по угледу на бенд Џој дивижн. Шта да кажем, имам само најлепша сећања на њега – рекао је Жика Тодоровић.
Иначе, водитељка „Дневника“ на РТС-у, где је Милинковић био део квиза „Потера“, објавила је вест о његовој смрти.
Како Новости пишу, Милорад је отпутовао у ово место како би прославио Божић.
Јутрос је отишао у тамошњу цркву на литургију где му је изненада позлило. Ни интервенција хитне помоћи није могла да га спасе.
„Тресао се, пребледео је“ Свештеник описао последње тренутке Милорада Милинковића: Речи леде крв
Један од последњих људи који је разговарао са режисером и чувеним „Трагачем“ Милорадом Милинковићем је свештеник Влајко Банковић, протојереј-ставрофор и старешина цркве Светог вазнесења Господњег у Јабуковцу код Неготина.
Милинковић је убрзо после разговора преминуо, рано јутрос на Божић, 7. јануара, у 60. години. Банковић је описао како су изгледали последњи драматични тренуци вољеног и поштованог режисера.
– Милинковић је дошао у цркву око 7.20, нешто пре почетка Свете литургије. Немогуће је било не приметити га, пошто је крупније грађе. Деловао је сасвим нормално – започео је свештеник.
Како наводи за медије, после чина причешћа, честитао је празнике верном народу, а потом је приметио да је Милинковић отишао да купује свеће и да их запали у горионику који се налази на јужној страни цркве.
– Зачуо сам да људи траже помоћ и да је Милинковићу позлило. Он је седео после неколико минута, видео сам да му је лице потпуно бледо-жуте боје и да се тресе. Држали су га у седећем положају да не би дошло до гушења. Донели су му воду и ћебад. Хитну помоћ одмах смо позвали, али требало је неких 30, 40 минута да они стигну из Неготина – објашњава саговорник.
Како он истиче, када је стигла Хитна помоћ у самом возилу покушали су да реанимирају режисера, али безуспешно. Редитељ, сценариста и трагач популарне „Потере“ Милорад Милинковић преминуо је јутрос у 60. години. Срце великог уметника и квизомана престало је да куца изненада у порти цркве у Јабуковцу где је отпутовао да прослави Божић. Хитна помоћ није могла да га спасе, а његово тело је пребачено у капелу болнице у Неготину.
Просечан сам, као и сви остали!
Није ни слутио да ће му квиз повећати популарност
Редитељ Милорад Милинковић је годинама уназад био је трагач у квизу „Потера“.
Тај посао прихватио је јер је волео игре знања, али се није надао да ће му ангажман у „Потери“ повећати популарност.
– Мало ми је било чудно на почетку када су људи почели да ме препознају на улици и онда сам се једном свом пријатељу глумцу жалио и он ми је рекао: „Да видиш сад како је нама“. У Подгорици ми је неки тип искочио из неког кафића и поставио ми је неко питање. Ја сам одговорио, а он ми је рекао: „Стварно знаш!“ Питање је било: „Како је било девојачко презиме Јованке Броз?“ Наравно да знам – рекао је својевремено Милинковић.
– Не сматрам себе нарочито интелигентним, просто просечно, као и сви остали. Једино што треба јесте добра концентрација – рекао је Милинковоћ
На питање да ли му продукција доставља питања унапред за „Потеру“, Милорад је то одлучно демантовао.
– Чуо сам разне теорије завере. Ко год мисли тако нешто, може да присуствује снимању, па да види. Просто, то је немогуће. Па и да нам дају дан пре тога питања, заборавићемо их. Чуо сам да притискамо било шта тамо, па да они тамо у режији сами одреде да ли смо ми. Рекао сам човеку: „Уђи у режију, па види.“ На снимању све може да се види – рекао је својевремено Милинковић.