Јасно је да Турска планира велики повратак на Балкан под заставом НАТО мисија и јасно је да ће од ове године Турска бити та која ће да окупира Косово и Метохију и Босну и Херцеговину.

И док нам се рудна богатства и земља управо предају будзашто странцима — Тимочка Крајина и јужни Банат —Кинезима, Подриње, Шумадија, Мачва — Немцима, Бачка и Срем — Арапима и Мађарима, у позадини тиња један велики проблем.
Свима је јасно да је само питање дана када ће у потпуности америчка војска да напусти Балкан. Ускоро ниједан амерички војник неће бити на Косову и Метохији, као и у Босни и Херцеговини.
Међутим, ту долазимо до огромног проблема јер се држава Турска труди да замени америчку војску и да у потпуности преузме контролу над НАТО мисијама на Косову и Метохији и у Босни и Херцеговини.
Јасно је да Турска планира велики повратак на Балкан под заставом НАТО мисија и јасно је да ће од ове године Турска бити та која ће да окупира Косово и Метохију и Босну и Херцеговину.
Већ видимо широм Косова и Метохије повећано присуство турске војске. На северу КиМ скоро сва војска је турска. Они на КиМ граде фабрику дронова Барјактар. Турска је по свему судећи већ добила управу над највећом војном базом на Балкану, базом Бондстил код Урошевца.
Да не помињемо да турски контигент у саставу ЕУФОР-а у БиХ крстари државом и тражи прилику да улети у Бања Луку како би похапсили руководство Републике Српске. Турска војска је данас у Сребреници и у Сребреници покушава да направи велику војну базу итд.
Историја нам се изгледа понавља и то као фарса али нико на то у Србији не упозорава. Сви ћуте о чињеници да ћемо ускоро опет постати турска раја, са турском окупаторском војском која ће да нас дисциплинује и стоји над нама као претња.
Има ли Срба у овој земљи?
Нисмо ли се ми први ослободили од Турака још 1804. године и пре свих неколонијалних народа направили слободну државу?
Нисмо ли ми отерали Турску са Балкана 1912. године кад смо ослободили Рашку, Косово и Метохију, Вардарску Србију итд?
Хоћемо ли да гледамо скрштених руку и пуштамо да нас Турска поново окупира и да нам Турци овде поново заводе ред, после вековног ропства и свих жртава које је српски народ поднео у борби за ослобођење од турског ропства?
Хоће ли узидане српске лобање са чегарске Ћеле-куле да заплачу над нама данас, гледајући како издајемо све што можемо да издамо и да се исписујемо из списка историјских народа престајући да будемо Срби?
Немамо ми ништа против Турака, далеко им лепа кућа у Азији али они овде немају шта да траже и дужност сваког Србина је да се на свој начин бори против поновног покушаја турске окупације.
Као некад: Турска спремна да ратификује војни споразум Хрватске, Албаније и тзв. Косова
Иако слични пактови обично захтевају дуготрајне процесе ревизије, турски председник је убрзано послао споразуме у парламент, преноси сајт Нордик монитор.
Турска се убрзано припрема да ратификује војне оквирне споразуме потписане са Албанијом, Северном Македонијом и лажном државом Косово. Како пише Нордик монитор, а преноси портал Косово онлајн, турски председник Реџеп Тајип Ердоган иницирао је ове споразуме како би се успоставило јаче турско војно присуство у региону.
Споразуми које су Турска и њени партнери склопили показују да ће сарађивати у низу војних и одбрамбених области, укључујући обуку и образовање, заједничке вежбе, сарадњу у одбрамбеној индустрији, размену обавештајних података, логистичку подршку, медицинске услуге, сајбер одбрану, мировне мисије и сузбијање нагазних мина и импровизованих експлозивних направа.
Према Нордик монитору, споразуми олакшавају размену особља, заједничка истраживања у војној науци и технологији, те оперативну сарадњу у хуманитарној помоћи и мисијама помоћи у катастрофама.
Иако слични пактови обично захтевају дуготрајне процесе ревизије, турски председник је убрзано послао споразуме у парламент. Они су део шире стратегије за јачање сарадње Турске у одбрани са суседним и савезничким државама „у циљу супротстављања регионалним сигурносним претњама“.

У извештају се цитира бригадни генерал Есат Махмут Јилмаз, начелник Генералног директората за правне услуге при Министарству одбране, према чијим речима је Турска консолидовала три споразума у јединствен оквир како би убрзала ангажман у страним војним операцијама.
После ратификације, споразуми ће омогућити турској војсци да потписује секундарне споразуме са страним партнерима без додатног одобрења парламента. Ова метода проширује турске прекоморске војне активности.
До децембра 2024, пише Нордик монитор, Турска је потписала војне оквирне споразуме са 89 земаља и споразуме о војној обуци са 65. У току су преговори са 47 земаља за оквирне војне споразуме и 13 за споразуме о обуци. Поред тога, потписала је споразуме о сарадњи у сектору одбране са 90 земаља.
ФБ Историја Срба / РТ Балкан
Наслов, опрема: Хронограф