Aкадемик Коста Чавошки у новој емисији продукције ХелмКаст „Онамо, ‘намо“ говори о ситуацији у Црној Гори, спорном закону о слободи вероисповести, односу Вучића и Мила Ђукановића и могућности румунског сценарија у Црној Гори.
Чавошки детаљно објашњава механизам по коме Мило Ђукановић жели да отме храмове Српској православној цркви и све спорне одредбе донесеног закона.
Чавошки каже да делује као да је Александар Вучић у дослуху са Милом Ђукановићем, а да обојица добијају инструкције из САД. Он такође сматра да је Вучић морао да реагује и пре изгласавања спорног закона, а да је његова реакција после тога – блага и помирљива са Ђукановићем.
Чавошки верује да би јача реакција из Србије могла да присили Ђукановића да укине или измени спорни закон.
Академик Чавошки у емисији објашњава да ће Ђукановић опстати на власти све до оног тренутка докад му полиција не одбије послушност, као што се то догодило у Румунији када је војска обила послушност Чаушеску.
Аутор и водитељ емисије је колумниста Правде Велимир Ераковић.